Ethereum Google Aramalar Fiyat Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaştıkça Yükseliyor

Google’ın Ethereum aramaları, son zamanlarda varlığın fiyatı ile birlikte fırladı. ETH şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 20’den daha az uzakta.

Ethereum’a ilgi, en azından Google Trends arama verilerine göre rekor seviyelerde. Google’ın ‘Ethereum’ için yaptığı aramalar, varlık ilk ay görüntüsüne çıktığında 2017’de olduğundan daha yüksek.

Ethereum, 2017’de büyük ölçüde bilinmiyordu, yıla 10 doların altında fiyatla başladı ve on iki ay sonra 1.400 doların üzerine fırladı. Artış, büyük ölçüde bir blok zinciri ve ilk madeni para sunan patlama ve ardından gelen FOMO tarafından yönlendirildi.

2021 Ethereum için Çok Farklı

Üç yıl sonra ve dünyanın en büyük ikinci dijital varlığı için sahne çok farklı. ICO’lar, 2018’de temelde düzenlendikleri için artık piyasaların itici gücü değiller ve metriklerin hala hafife alınabileceğini öne sürdüğü Ethereum çeşitlendi.

Bugün Ethereum çok daha fazlası; DeFi’yi güçlendirmek, stake etme fırsatları sağlamak ve dApp’leri ve akıllı sözleşmeleri beslemek. Merkezi olmayan bir finansal ekonomi için çok amaçlı bir temeldir, yalnızca ICO’ları satmak için bir token değildir.

Bir kamu sektörü yönetimi danışmanı olan ‘DCinvestor’, Ethereum’un bu piyasa döngüsünde ana akım haline geleceğini öngördü ;

“Bu döngü Ethereum ve $ ETH’nin ana akıma gitmesi ve zeitgeist’e girmesi. Wall Street’teki Bitcoin’e bakan her Boomer & Gen X fon yöneticisi, 2021’in sonunda Ethereum’un ne olduğunu (kavramsal olarak) bilecek ve anlayacaktır. “

Mevcut boğa piyasası, büyük ölçüde, Bitcoin’e ek olarak, açıkça bir dilim pastadan isteyen kurumlar tarafından yönlendiriliyor. Örneğin Grayscale, şu anda Ethereum Trust’ında 3,3 milyar dolar tutuyor ve agresif bir şekilde daha da fazlasını satın alıyor. Bunu perspektife koymak için, bu şu anda Beacon Chain mevduat sözleşmesinde belirtilenden daha fazla ETH.

Google aramalarındaki artış, perakende tüccarların ve ana akımın, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla nihayet biraz ilgi gösterdiğinin bir göstergesi.

Son Üç Yılın En Yüksek Değeri

ETH boğaları, sabahki Asya işlem seansında fiyatları üç yılın en yüksek seviyesi olan 1.220 $ ‘a yükseltti. Onun piyasa değeri artık neredeyse 140 $ milyar dolar.